ВЕТЕРАНИ ПІДТРИМУЮТЬ РЕФОРМУВАННЯ МЕДИЧНОЇ ГАЛУЗІ РАЙОНУ

Відбувся IV пленум ради районної ор­ганізації ветеранів, в якому, окрім членів ради і ревкомісії, взяли участь голови пер­винних організацій, сільські і селищний голови, керівники служб обслуговування, районний актив на чолі з головою райдержадміністрації Тетяною Корост та головою районної ради Василем Тимошенком.

Тетяна Михайлівна щиро привітавши всіх присутніх із Днем ветерана та Міжнародним днем людей похилого віку, наголосила, що старше покоління завжди є надійним порадниками та не залишається байдужими до розвитку району. Очільниця району відмітила, що Президент України В.Янукович приділяє велику частину уваги соціальному захисту людей похилого віку, цей напрямок є головним і для районної влади. «Ми завжди відповідально ставимося до проблем ветеранів та намагаємося всі їх вирішити» – зауважила вона.

Основним в порядку денному пленуму було питання «Про медичне обслуговуван­ня та медикаментозне забезпечення вете­ранів в умовах реформування медицини». Доповідали заступник головного лікаря Котелевської ЦРЛ Люмила Деримарко та головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Світлана Фаткуліна.

Це питання було широко і досить прин­ципово обговорено. Учасники пленуму відзначили, що проведена в районі робота по реформуванню галузі охорони здоров’я сприяла наближенню медичних послуг до населення. Лікарями сімейної медицини охоплено послугами 100 відсотків насе­лення. В амбулаторіях організовано про­ведення вимірювання АТ, ВОТ, глюкози крові, ЕКГ, проводиться біохімічний ана­ліз крові, загальноклінічні аналізи.

Для наближення кваліфікованої допомоги до сільських жителів, працює виїзна бригада фахівців ра­йонної лікарні.

Органи виконавчої влади, міс­цевого самоврядування приді­ляють значну увагу зміцненню матеріально-технічної бази медич­них закладів.

Але бувають випадки нарікання ветеранів на неуважне ставлення медичних працівників, несвоєчасні виїзди лікарів до хворих, обмежені можливості для жителів віддале­них сіл користуватися денним ста­ціонаром, відсутність лікаря в селі Милорадово.

Пленум постановив головам пер­винних організацій, ветеранському активу активізувати проведення роз’яснювальної роботи серед вете­ранів щодо правильного розуміння, сприйняття і підтримки реформи медичної галузі в районі в ході ви­конання президентської програми «Україна для людей».

При зустрічах з ветеранами слід постійно роз’яснювати переваги вступу до лікарняної каси, що зде­шевить витрати на лікування та сприятиме зміцненню матеріальної бази медицини району.

До 15 жовтня, залучивши увесь актив первинних організацій, на­лежить провести подвірний обхід ветеранів, одиноких та престарі­лих громадян, прикутих до ліжка, з метою з’ясування готовності їх до осінньо-зимового періоду, інформу­вати про виявлені проблеми викон­коми селищної та сільських рад для вжиття відповідних заходів.

Пленум звернувся з проханням до рай держадміністрації, районної ради, адміністрації лікарні з про­ханням вивчити можливість від­криття в районі хоспісного відді­лення для перебування хронічних та невиліковно хворих ветеранів.

Рекомендовано керівникам ра­йонної лікарні та центру первинної медико-санітарної допомоги пос­тійно проводити роботу щодо не­допущення випадків неуважного ставлення медичних працівників до пацієнтів, в першу чергу, ветеранів, забезпечення своєчасного і якісного реагування на виклики громадян.

Пленум заслухав також інформа­цію голови районної організації ве­теранів Ніни Кравченко про хід ви­конання рішення 9-ої конференції районної організації ветеранів.