vizit

Не потрібно панікувати і вестися на нездорові розмови

Людина приходить у світ для добра і любові. Складові поняття добра залежать від того, як її зустріне цей світ, яким буде її дитинство, юність, яку вона здобуде освіту та чи працевлаштується за покликанням , яке матиме здоров’я та чи буде забезпеченою її старість.

Сьогодні ми хочемо провести дослідження того, чи можуть жителі нашого району реалізувати своє право на щасливе життя, які при цьому виникають проблемні питання і як місцева влада шукає шляхи їх вирішення.
«Мені скоро народжувати. Постійні розмови людей про те, що не буде районної лікарні, а отже і пологового відділення, мене дуже хвилюють. Чи, можливо, це лише розмови? (Наталка М.)»

Відповідає МІЩЕНКОВ.В.— головний лікар Котелевської ЦРЛ:
— Хочу всіх заспокоїти, що Котелевська центральна районна лікарня була, є і буде функціонувати. Не потрібно панікувати і вестися на нездорові розмови. Процес реформування вже проведено, у лікарні функціонують всі шість відділень, в тому числі і пологове, працюють всі служби і швидка допомога. Невідкладна допомога як надавалась, так і надається, операції як робились, так і робитимуться надалі.
Взагалі, головною умовою збереження під час реформування будь-якого закладу, в тому числі медичного, є наявність належної матеріально-технічної бази, необхідного обладнання, висококваліфікованих лікарів. На поліпшення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я району постійно виділяються кошти з районного бюджету, незважаючи на його обмеженість. Тільки за останні два з половиною роки на матеріально-технічне забезпечення, ремонти, нам спрямовано більше 3,6 млн. грн.

Все це дає можливість обслуговувати наших жителів згідно вимог стандартів надання якісних медич-них послуг.
З метою покращення обстеження та діагностування населення, у 2011 році всі амбулаторії сімейної медицини забезпечені апаратами дистанційної передачі електрокардіограм «Телекард», що дає можливість вдома проконсультувати хворого із захворюваннями серцево-судинної системи у фахівців Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру. Це є досить актуальним, враховуючи, що захворювання серцево-судинної системи лідирують у нас в районі.
Значно покращився матеріально технічний стан операційного блоку та хірургічного відділення ЦРЛ, для якого придбано обладнання більше, ніж на 150 тис. грн. Котелевцям більше не треба хви-люватися про те, що під час операції зникне світло — операційний блок та палата інтенсивної терапії забезпечені системою автономного енергозабезпечення (вартість 40 тис. грн.).
Вирішена багаторічна проблема оновлення обладнання клінічної лабораторії ЦРЛ, нащо з районного бюджету за останні два роки виділено більше 50 тис. грн. Повністю реконструйоване інфекційне відділення районної лікарні.

Прем’єр-міністр України М.Я. Азаров під час свого візиту в район у минулому році був приємно здивований рівнем матеріально-технічного забезпечення лікарні. Відрадно, що ця робота продовжується.

«… Так сталося, що я залишилася одна, стара і хвора і, правду кажучи, зовсім не розраховува-ла на уважне і ввічливе ставлення медпрацівників, але я помилилася. Побувала я на прийомі у Великорублівській амбулаторій Яковенко Т.І., Галаган І., Якубова В., Куценко Г.Я лікують не лише ліками, але й теплим словом… Я всім їм щиро вдячна за їхню доброти та. висококваліфіковану медичну допомогу…»