КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "КОТЕЛЕВСЬКА ЛІКАРНЯ ПЛАНОВОГО ЛІКУВАННЯ" КОТЕЛЕВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

ЩО ПОТРІБНО РОБИТИ ПІД ЧАС ТЕПЛОВОГО ТА СОНЯЧНОГО УДАРУ

Лікарі розповіли про першу медичну допомогу під час сонячних ударів та перенагрівання організму

Нетипова спека для наших широт триває на Полтавщині. У таких умовах громадянам потрібно знати симптоми теплового та сонячного удару. Найперше — це слабість, млявість, запаморочення, рясне потовиділення, спрага, головний біль, нудота й блювота. В особливо тяжких випадках імовірна втрата свідомості. Якщо людина перегрілася і в неї спостерігаються перелічені вище симптоми, негайно викликайте лікаря й уживайте заходів щодо охолодження організму, ідентичні тим, що і для дітей. Постраждалого слід покласти в прохолодному місці, на голову — холодний компрес або вологий рушник і давати йому якомога більше пити. Але ні в якому разі не можна давати алкоголь, напої, що містять кофеїн (чай, кава, какао).

В спекотну погоду, коли слизова оболонка носа дуже суха або кров приливає до голови через підвищення артеріального тиску, може статися носова кровотеча. В цьому випадку краще лягти в ліжко на високу подушку (її край повинен знаходитися під лопатками) або сісти так, щоб верхня половина тулуба була відхилена трохи назад. Введіть у ніздрі марлеві або ватяні тампони, просочені розчином перекису водню. На перенісся покладіть носову хустинку, змочену в холодній воді, або шматочок льоду з холодильника. Прикладіть до потилиці міхур з льодом.

Хворим, які вживають будь-які лікарські препарати слід обов’язково порадитись з лікарем стосовно того, як вони можуть впливати на організм людини під час літньої спеки. Пацієнти, які вживають препарати, що знижують втрату тепла, повинні бути проінструктовані лікарем.

Коментарі зачинено.