КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "КОТЕЛЕВСЬКА ЛІКАРНЯ ПЛАНОВОГО ЛІКУВАННЯ" КОТЕЛЕВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

Щоб мати здорову дитину

Охорона материнства і дитинства являється пріоритетним напрямком роботи медичної галузі Котелевського району. Значну увагу їй приділяють державна адміністрація та районна Рада. В тісній співпраці керівних та виконавчих органів, адміністрацією ЦРЛ  в лікарні створені умови для надання медичної допомоги  відповідно протоколам надання такої допомоги. Захворюваність дітей  зменшилась,зменшилась  кількість захворювань що керуються проф. щепленнями , та хронічних захворювань кишково- шлункового тракту у дітей, йде на спад захворюваність дітей першого року життя.

Але звертають на себе увагу  випадки внутрішньоутробного інфекування  дітей пневмонією, менінгітом та іншими хворобами.  Треба сказати що за останнє десятиріччя серед жінок  та чоловіків нашої країни спостерігається збільшення інфекцій  сечостатевої системи, які стійко посідають перше місце в структурі  захворювань діток, які ще не народились  так і діток  після народження. Бактеріальні інфекції  сечостатевої системи є найбільш поширеними захворюваннями, які зустрічаються в медичній практиці. Їх частота в різних популяціях коливається в межах від 30 % до 80%.

. Такі соціальні процеси, як урбанізація суспільства, погіршення екології, а також наслідки безконтрольного застосування ліків (в першу чергу антибіотиків), мають негативний вплив на  організм майбутніх батьків. На загальному рівні частоти сексуально-трансмісивних захворювань спостерігається збільшення інфекцій , що протікають за участю мікроорганізмів зі складу нормальної мікрофлори сечостатевої системи.

Одною з причин такого положення є небажання  шлюбних пар проводити скринінгові обстеження  на ці інфекції до зачаття, або в малих термінах вагітності. Частіше це трапляється у шлюбних пар, що не планували вагітність і пологи, пояснюючи відмову від обстежень відсутністю коштів. Майбутні матері ставлять під ризик серйозно захворіти, чи навіть стати інвалідами своїх ще ненароджених дітей. Виписана з пологового відділення ніби-то здорова дитина потрапляє додому і залишається під наглядом матері , яка  немає досвіду догляду за інфікованою дитиною до того ж більше приділяє уваги домашнім клопотам чим новонародженій  дитині.

      В цей період і можуть проявитись перші прояви хвороби, що залишаються поза увагою. Це може бути раптові зміни кольору шкіри дитини, коли вона може приймати землистий, блідий чи синюшний відтінок. Завмирання з короткочасовими зупинками дихання, що на перших порах швидко проходять, короткочасове конвульсивне скорочення верхні чи нижніх кінцівок,  напади посиленого серцебиття, неспокій, плач, відмова від їжі дитини, дрижання зіниць ока з боку в бік, чи зверху в низ, так званий ністагм. При виявленні чогось подібного в новонародженого потрібно відразу звернутися за консультацією до лікаря, та пройти обстеження в лікувальному закладі, де будуть проведені  відповідні аналізи, консультування суміжними спеціалістами та інші заходи.Здоров’я людини залежить від багатьох чинників, серед яких- спадковість, шкідливі звички, умови проживання і тільки 10%-від медицини.

     Здоров’я дітей ,потенційних майбутніх батьків, викликає нині велике занепокоєння. За останні 10 років у діток  у 17 разів збільшилась кількість захворювань сечостатевої системи, у 7 разів –захворювання серця, в 5 разів почастішали випадки вроджених вад у  новонароджених дітей. Ця невтішна статистика приводить до роздумів над тим ,що робити ,щоб молоді сім’ї могли  мати  здорове  потомство.

     Негативне значення для  народження здорової дитини мають ранні статеві стосунки, наявність багатьох статевих партнерів, абортів(особливо перед першими пологами).

До числа найбільш частих гінекологічних захворювань належать вагінальні інфекції, серед яких одне з перших місць належить бактеріальному вагінозу .

Досить серйозною медико-соціальною проблемою є герпетична інфекція — одна з найпоширеніших вірусних інфекцій людини. Понад 90 % населення нашої планети інфіковані вірусом простого герпесу. Кожен рік у світі реєструється до 20 млн. випадків генітального герпесу .

Генітальний герпес характеризується періодичною появою на шкірі і слизових оболонках вогнищ ураження, що проявляється у вигляді різних клінічних форм.

Останніми роками особливого значення набуває проблема захворювань, асоційованих з вірусом папіломи людини. Це зумовлено його високою контагіозністю, широкою розповсюдженістю і онкогенною дією. На сьогодні нараховується понад 60 типів вірусів папіломи людини. По даних ВООЗ було декларовано, що злоякісні ураження шийки матки пов’язані з інфікуванням даним вірусом. У жінок з тривалою персистенцією вірусу ризик розвитку раку шийки матки збільшується в 60–70 разів .

       Вже не один рік ми проводимо детальний медичний огляд дівчат з 10-18 років, ставлячи за мету попередження і лікування, затримки фізичного та статевого розвитку, запальних процесів, пухлин. Батьки повинні бути зацікавленими в оглядах дівчаток і консультуватися у гінеколога постійно.

     Народження дитини –відповідальний і дуже складний процес. Якщо декілька років тому було по 2-3 випадки на рік завмерлої вагітності ,то зараз така патологія  почастішала  і  навіть є випадки  доношеної  завмерлої вагітності ,а це психологічна травма для сім’ї.

     Щоб дитина народилася здоровою, шлюбна пара  повинна:

     – народжувати тільки бажану дитину;

     – проводити зачаття в найсприятливіший для здоров’я період(коли немає ніяких гострих захворювань або загострення  хронічних захворювань)

     Запланувавши народження дитини пара повинна пройти обстеження в жіночій консультації  а при необхідності в центрі планування людини.

     При наявності інфекції буде призначене лікування. Через 2-3 місяці молоді люди повторно обстежуються.

     Направлення на обстеження можна отримати в кабінеті планування сім’ї в жіночій консультації ЦРЛ. Протягом обстеження  і лікування необхідно використовувати контрацептиви за рекомендаціями лікаря. Перед зачаттям також  проводиться  прегравідарна  підготовка  фолієвою  кислотою та йодомарином .

     Ще раз повторюю ,що діти повинні народжуватися бажані та здорові,а для цього недостатньо тільки завагітніти.

Вітаю всіх з Міжнародним днем сім’ї і запрошую в Центр матері і дитини, де нададуть консультацію та допомогу.

Тож закликаю майбутніх та теперішніх мам бути уважними до своїх дітей, виконувати всі рекомендації лікарів гінекологів та педіатрів, вчасно проходити обстеження , та при необхідності лікування , щоб народжувались і росли здорові діти і приносили радість своїм батькам.

Боротьба з інфекціями, що передаються статевим шляхом, є одним з основних напрямів у діяльності органів охорони здоров’я. Особлива увага приділяється діагностиці і стандартизації їх лікування.

 Таким чином, реальна загроза здоров’ю наступного покоління — це інфекції, що передаються статевим шляхом, частота яких з кожним роком збільшується. У зв’язку з цим особлива увага має приділятися статевому вихованню підлітків, своєчасній діагностиці і проведенню ефективного лікування певної інфекції.

Райвкушер – гінеколог                         О.М.Старокожко

Коментарі зачинено.