КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "КОТЕЛЕВСЬКА ЛІКАРНЯ ПЛАНОВОГО ЛІКУВАННЯ" КОТЕЛЕВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

На Полтавщині стартувала реалізація пілотного проекту щодо ціноутворення на препарати проти гіпертонії

Впровадженню європейського підходу до ціноутворення на лікарські засоби для хворих на гіпертонію з метою підвищення їхньої доступності для населення та зменшення ризику виявлення ускладнень гіпертонічної хвороби була присвячена науково-практична конференція, що відбулася 9 липня 2012 року в Полтаві. Це вже третій захід з цієї проблематики, організований Національним науковим центром «Інститут кардіології ім. академіка М. Д. Стражеска».

В роботі конференції взяли участь Головний кардіолог Міністерства охорони здоров’я Юрій Сіренко та інші провідні спеціалісти МОЗ України, фахівці Головного управління охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації, ректор Української медичної стоматологічної академії та медичні працівники лікувально-профілактичних закладів області.

За словами Президента Асоціації кардіологів, директора ННЦ «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска», академіка Національної академії медичних наук України, професора Володимира Коваленка, артеріальна гіпертензія – одне з найпоширеніших хронічних захворювань людини. За статистичними даними, кожний третій українець хворий на гіпертонію. Щороку вона виявляється в одного мільйона наших співвітчизників. На сьогоднішній день на артеріальну гіпертензію в Україні страждає понад 12 мільйонів людей. Аналіз структури загальної смертності населення України свідчить: дві третини смертей відбувається від хвороб системи кровообігу. Своєчасне діагностування і правильне лікування артеріальної гіпертензії, яка є вагомим фактором ризику серцево-судинних захворювань, внесе суттєві корективі в цю сумну статистику, оскільки сприятиме покращенню стану здоров’я людей. Тому популяризація цього медичного напрямку надзвичайно актуальна.

Як зазначалося під час конференції, до цієї проблеми привернута увага керівництва нашої держави. Прийнята Урядом постанова щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою направлена на збільшення тривалості життя громадян України, його якості та на зменшення смертності. Метою реалізації постанови є також підвищення економічної доступності гіпотензивних ліків для соціально незахищених верств населення.

Головний кардіолог Ю.М. Сіренко на продовження теми у своєму виступі проаналізував стан здоров’я населення України з огляду на хвороби системи кровообігу. Особливу увагу приділив серцево-судинній патології, зокрема, структурі та динаміці смертності від мозкових інсультів. Він представив офіційні статистичні дані щодо структури смертності в Україні в 2011 р., за якими 66,3% складають серцево-судинні захворювання, 13,4% – онкологічні хвороби, 6,3% – нещасні випадки, 3,8% – хвороби органів травлення, 2,7% – органів дихання, 2,1% – інфекційні та паразитарні захворювання, 5,4% – інші. Юрій Сіренко звернув увагу на фактори ризику, що їх спричиняють, та запропонував заходи для поліпшення ситуації, що склалася в державі. Враховуючи поширення артеріальної гіпертензії та її ускладнень, ефективне проведення профілактичних і лікувальних заходів, державне регулювання цін на лікарські засоби для лікування цієї хвороби сприятимуть збільшенню загальної тривалості життя населення, зменшенню медико-соціальних втрат працездатності населення, спричинених тимчасовою та стійкою непрацездатністю і передчасною смертністю.

Учасники конференції обговорили також актуальні питання фармакологічного нагляду за безпекою та ефективністю лікарських засобів для лікування артеріальної гіпертензії, профілактики ураження мозку у хворих на гіпертонію, тромбоемболічних ускладнень у хворих на фібриляцію передсердь, лікування артеріальної гіпертензії у хворих на цукровий діабет та інші.

Учасники конференції-семінару в ході активної дискусії, спілкування, обміну досвідом збагатилися певними позитивними знаннями, які допоможуть їм у подальшій повсякденній роботі.

Коментарі зачинено.