КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "КОТЕЛЕВСЬКА ЛІКАРНЯ ПЛАНОВОГО ЛІКУВАННЯ" КОТЕЛЕВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

ЛІКИ МОЖУТЬ ПОДЕШЕВШАТИ?

Артеріальна гіпертензія або, як кажуть в народі високий тиск – одне з найпоширеніших хронічних захворювань людини. За статистичними показниками, кожний третій українець страждає через цю недугу. На жаль, лікування підступної хвороби далеко не всім по кишені. Особливо це відчувають пенсіонери, які витрачають більшу частину пенсії на ліки.

Уряд розробив спеціальний проект, який допомагатиме хворим. Про особливості проекту йшлося сьогодні у Полтаві в  Українській медичній стоматологічній академії .
Пілотний  проект Кабінету Міністрів державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою передбачає перелік найменувань ліків, які пацієнти зможуть отримати зі знижкою.
Сімейні лікарі, дільничні терапевти, кардіологи та педіатри – це ті спеціалісти, які наділені правом виписувати відповідні препарати. Нині визначається перелік хворих на артеріальну гіпертензію, які отримуватимуть ліки на пільгових умовах.
Рецепт для придбання лікарського засобу є обов’язковим. Це фінансовий, юридичний і медичний документ, який повернеться до органу, що контролює весь процес та відшкодує різницю у вартості ліків. Нагадуємо, це проект пілотний, але невдовзі, говорять учасники семінару, він буде затверджений Кабінетом міністрів України.