КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "КОТЕЛЕВСЬКА ЛІКАРНЯ ПЛАНОВОГО ЛІКУВАННЯ" КОТЕЛЕВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

ПОЛТАВСЬКІ СТУДЕНТИ ПЕРШИМИ ОТРИМАЮТЬ ЕЛЕКТРОННІ МЕДИЧНІ КАРТКИ

Полтавські студенти скоро забудуть про медичні картки-зошити та перейдуть на пластикові картки. На кожній свій індивідуальний номер

У полтавській студентській поліклініці продовжують практикувати заміну паперових карток-зошитів на пластикові медичні картки. Про це «Полтавщині» повідомила Лариса Савченко, заступник головного лікаря студентської поліклініки 4-ої міської клінічної лікарні.

Видео

На сьогоднішній день працівники поліклініки обслуговують 24 навчальних заклади із загальною кількістю 31 тисяча студентів. З них 5 202 — підлітки, 450 — сироти, 417 — інваліди, 129 — студенти ЧАЕС. За 2011 рік працівники студентської поліклініки провели 66 375 оглядів та прийняли 186 158 відвідувачів. Для порівняння: у 2007 — 52 139 молодих людей. Відтак, адміністрація поліклініки прийняла міри, аби студенти могли уникнути довгих черг та загублення карток-зошитів. Таку практику не надто легко впровадити в Україні, та у Полтаві — вже намагаються.

Пластикова медична картка

У полтавській поліклініці «кодуватимуть» студентів

— Першими до такого експерименту долучилися наші майбутні колеги — студенти медичного коледжу та медичної академії. Даючи картку медпрацівникам, студент дозволяє отримати його персональні дані, згідно з «Законом України про персональні дані». На картці розміщена уся інформація про студента: прізвище, ім’я, по-батькові, результати флюорографії, щеплення, профілактичних оглядів, візити до лікарів тощо. Кожен студент має свій ідентифікаційний номер картки. В принципі, процедура реєстрації не надто змінилася. Раніше студент давав медкартку, йому виписували талон, він йшов до лікаря і чекав у черзі. Тепер, обробляючи дані пластикової картки, йому роздруковують талон — і він йде до лікаря, але при цьому прийом відбувається швидше. У кожного фахівця є комп’ютер — з картки він зчитує дані про хворого та може виписати йому електронний рецепт. Останній роздруковується, і студент йде з ним в аптеку. Таким способом процедура відбувається швидше, ніж це було раніше.

Пластикова медична картка

Картки

Поки що не всі студенти мають такі пластикові медичні картки. Проте таких не надто багато. Найбільше біля реєстратури ми нарахували чотирьох студентів. У поліклініці сподіваються, що незабаром уся 4-та клінічна міська лікарня перейде на таку систему медичних карток.

Каріна ТЮТЮННИК, «Полтавщина»

Коментарі зачинено.