КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО КОТЕЛЕВСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ КОТЕЛЕВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

Дитячий травматизм

 Діти по своїй природі створіння рухливі ,  їх  допитливість,   спосіб пізнання  навколишнього світу, рівень життєвого досвіду  та в цілому небезпечне навколишнє середовище – сума факторів які при певних обставинах приводять до трагедій.  Показник дитячого травматизму в Котелевському районі має тенденцію до зниження, однак коли хоча б одна дитина травмувалась -це вже суттєвий недолік дорослих в догляді за дітьми. Основний вид травм у дітей в нашому регіоні –  травми отримані в побуті. В  основному це забиття, порізи , опіки , та характерні для нашого  регіону травми нижніх кінцівок  маленьких дітей, коли нога потрапляє в колесо велосипеда. 

Особливо небезпечними являються отруєння. В сільському господарстві використовуються  широкий спектр хімічних речовин для боротьби з шкідниками, гербіциди, добрива, які по своїй природі являються сильнодіючими  отрутохімікатами. Практично кожна сім”я  має присадибну ділянку і використовує якісь із цих речовин на городі, а зничить  якийсь час і зберігє їх вдома. Крім того значну небезпеку для маленьких дітей представляють медікаменти. Для спрощення використання, та доступності для примінення у дітей препарати для них виготовляються в яскравих упаковках, з дитячими малюнками, самі препарати часто в розчинній формі , з вкусовими добавками ласощів, та приємним запахом. Звичайно, якщо вони знаходяться в доступному місці діти обов”язково їх спробують. Косметичні препарати також небезпечні для дітей як із-за своєї токсичної дії , так і за пристосуваннями для їх використання, а саме  розпилювачі, балончики під тиском, спирт та розчинники в них, тощо. Крім того є ще засоби по догляду за одежою та взуттям, миючі та засоби для стірки, концентровані препарати для приготування їжі  (ваніль, оцет, пасти, сиропи ) засоби для видалення іржі , жиру в стоках каналізації та багато іншого.   Взагалі звичні для дорослих предмети та інструменти для дітей можуть бути смеретельно небезпечні.

Основним і мабуть єдиним надійним способом профілактики травматизму є виховання дитини та  формування вміння і навичок користування такими предметами, пояснення, про небезпеку що може нести та чи інша річ. В дохідливій форі дитині треба пояснити , чому не треба брати в руки,  скажімо,  сірники, що від  пустощів з ними можна залишитись без даху над головою, і що опіки це дуже боляче. З іншого боку, особливо коли йдеться про зовсім маленьких дітей , потрібно прийняти міри  для профілактики травм з необережності. Для цього треба  оглянути місце перебування дитини. Потрібно звернути увагу на предмети, що можуть стати причиною травм. Це може бути  чашка з укропом на краю стола, ніж чи вилка в доступному місці,  дезодорант в балончику, в тумбочці, що легко відкривається  і тд. Не відволікайтесь на посторонні речі , коли знаходитесь на відпочинку з дітьми на природі, особливо по близу водоймів. Будь -яка вода  як магніт притягує дитину , і не важливо чи це буде калюжа, ванна, чи річка. Особливу цікавість у дітей останній час викликє електронна техніка.

Комп”ютери, пульти від телевізорів та ДВД програвачів, мікрофильові пічі, і т.п. Їх також потрібно тримати в місці не доступному для дітей,  вилки  слід використовувати безпечні, розетки, що не використовуються, повинні бути з заглушками, заземлення, де воно рекомендовано по іструкції, повинно бути. І, навіть прийнявши всі міри безпеки , не залишайте дітей на одинці. В жодної дорослої людини не стане фантазії  для того щоб уявити  що можуть зробити діти. Тому закликаю всіх дорослих уважно ставитись до здоров”я дітей та побажати уникнути всіх повязаних з травмами неприємностей.

Коментарі зачинено.