КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО КОТЕЛЕВСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ КОТЕЛЕВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

Профілактика сільськогосподарського травматизму

Прийшла весняна пора, а з нею і збільшення об’єму сільськогосподарських робіт та зростання травматизму. Травматизм – це сукупність різноманітних пошкоджень: механічних, термічних, хімічних та інших. В структурі травматизму перше місце займає побутовий  травматизм,  в тому числі с/г травматизм, який охоплює майже половину всих випадків травм. Більшість травм можна попередити. Ми самі здатні впливати на обставини, які призводять до різноманітних пошкоджень.

Основні причини с/г травматизму:

1. Недотримання правил техніки безпеки та особистої профілактики при роботі з с/г інструментами та машинами, ремонт с/г інвентаря та машин, з тваринами по догляду за ними.

2. Конструктивні дефекти машин та знарядь с/г праці, несправність механізмів та інструментів (відпрацьовані молотки, гаєчні ключі).

3. Невірна організація праці.

Найчастіші за характером ушкоджень при с/г травматизмі являються забої верхніх та нижніх кінцівок, голови, а також рани цих ділянок.

Будьте максимально уважні та завбачливі!

Поради:

1. Користуйтеся індивідуальними захисними засобами під час роботи. носіть спеціальний одяг, взуття, рукавиці.

2. Перед роботою з будь – якими – механізмами та електроприладами переконайтеся в їх справності, правильному підключенні та заземленні.

3. Будьте особливо уважні при роботі з раніше незнайомими інструментами: електродрель, циркулярна пилка,,, Використовуйте інструменти тільки по їх прямому призначенню.

4. Використовуйте драбини потрібної висоти, піднімайтеся на дах будинку чи горище лише на фіксованій, нерухомій драбині.

5. Не використовуйте для розведення вогнищ, спалювання сміття бензин або керосин. Ні в якому разі не кладіть пляшки з займистими речовинами в кишені.

6. Не приступайте до виконання роботи в нетверезому стані.

Пам’ятайте, травми легше попередити, а ніж лікувати її наслідки.

Будьте здоров!

Коментарі зачинено.