КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО КОТЕЛЕВСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ КОТЕЛЕВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

26 квітня 2012року минає річниця страшної трагедії, коли трапилася аварія на Чорнобильській АЕС

Ця аварія залишила на собі тяжкий слід у населення нашої держави. До сьогоднішнього дня у людей постраждалих під час цієї аварії зустрічаються тяжкі захворювання, що призводять до тяжких ускладнень, інвалідності та збільшення захворюваності кишково – шлункового тракту, серцево – судинної системи, а особливо небезпечне захворювання щитоподібної залози.

В Котелевському районі проживає 2730 дітей, в тому числі першого року життя – 16, із них дітей – чорнобильців – 53, підлітків – 26. Вперше вжитті взято на облік 5 дітей. Відсоток хворих дітей складає 87,3 % (у 2010 році – 72,1 %), що вказує на збільшення хворих дітей – чорнобильців. Малий відсоток стаціонарного лікування дітей і підлітків. Санаторно – курортно безкоштовно оздоровлено  в 2011 році 8 дітей – чорнобильців. В структурі захворюваності перші рангові місця посідають хвороби органів дихання, хвороби кістково – м’язової системи, хвороби органів травлення. Вперше установлено інвалідність в 2011 році 3 дітям.

Масові обстеження населення після аварії виявили високу поширеність порушення функції щитоподібної залози.

У Котелевському районі при обстеженні виявили дифузний зоб І ступеня у 8 дітей, 12 підлітків, ІІ ступеня – у 2 підлітків, вузловий зоб у 2 дітей.

Держава не стоїть осторонь цих проблем, розроблена програма йододефіциту в Україні, яка дасть можливість уникнути тяжких захворювань щитоподібної залози у населення.

Лікар – педіатр                     В.А.Ковпак

Коментарі зачинено.