Лікарняна каса – вигідно та зручно

Головною місією «Лікарняної каси Полтавщини» є вдосконалення медичної допомоги населенню та безкоштовне забезпечення членів ЛК ліками, за­собами медичного призначення для лікування, діагностики захворювання. Моментом вступу до лікарняної каси вважається дата надходження коштів на розрахунковий рахунок ЛК. Членам ЛК через 61 день після сплати вступного та 3 членських внесків виготовляється членський квиток – електронна персоніфікована пластикова картка, яку можна отримати, маючи при собі па­спорт, в офісі ЛК в Полтаві, виробничому підрозділі в Кременчуці чи у відповідальної особи при районній лікарні.

Кошти лікарняної каси, які надходять від членських внесків, спрямовуються виключно на благодійництво та забезпечення господарської діяльності, передбачених Законом України «Про благодійництво та благодійні організації». Вступний внесок сплачується одноразово при вступі в ЛК і складає 3 грн., членський щомісячний внесок – 20 грн. Сплата членських внесків членами ЛК здійснюється щомісячно або, за бажанням члена ЛК, за декілька місяців наперед через представництва банків та Укрпошти. Працюючі члени ЛК перераховують членські внески на розрахунковий рахунок ЛК особисто через відділення банків або через бухгалтерію свого підприємства (при наявності договору про колективне членство). Пенсіонери та непрацююче населення – члени ЛК – перераховують членські внески на розрахунковий рахунок ЛК особисто через відділення банків.

Вступний та членські внески при виході з ЛК поверненню не підлягають.

Благодійна організація «Лікарняна каса Полтавщини» створена в 2003 році. У нашому районі вона розпочала свою роботу з 2004 року. На даний час членами благодійної організації в районі є 1383 чол., що становить 4,8 % населення району, з них: 395 чол. – медичні працівники, 133 чол. – пенсіонери та 4 дитини. За участю медичних працівників району проводиться агітаційна робота по залученню нових членів благодійної організації. За IV квартал оформлено заяви на вступ до організації 14 чоловік.

Як зазначила заступник головного лікаря центральної районної лікарні, лікар-експерт БО «Лікарняна каса Полтавщини» Тетяна Панченко, у минулому році за рахунок благодійної організації безкоштовну медичну допомогу отримали 783 жителі нашого району на загальну суму 156137 грн.

З грудня 2011 року ЛК розширила перелік захворювань, на лікування яких надає допомогу лікарням для лікування членів лікарняної каси за діагнозами: пологи, кесаревий розтин, гестаційний набряк, гіпертензія, еклампсія та інша патологія вагітних. Лікування у відділенні патології вагітних Полтавської ПОКЛ за рахунок лікарняної каси можливо пройти 1 раз протягом вагітності за умови, що вагітна своєчасно стала на облік у жіночій консультації.

У січні 2012 року керівниками установ та організацій району проведено перезаключення договорів на 2012 рік з БО «Лікарняна каса Полтавщини» на колективне членство і співпрацю з даною організацією.

У терапевтичному відділенні лікарні 12 із 48 пацієнтів є членами ЛК. Ті з них, хто вже скористався безкоштовним лікуванням за рахунок ЛК, запевняють, що така благодійна організація вкрай потрібна. Це, зокрема, жителі райцентру, які є членами ЛК з початку її створення: Галина Новохатько, Наталія Луценко, Василь Голодний та Надія Погребняк. За станом здоров’я їм доводиться лікуватися в стаціонарі щорічно, а то й двічі на рік, і вони на власному досвіді переконались, що користуватися послугами ЛК не тільки вигідно, а й зручно. Людмила Тукало із с. Тукали у ЛК перебуває із 2007 року і тільки тепер скористається послугами БО. Вперше лікуватиметься за допомоги ЛК і жителька с.Паніванівка Юлія Платоненко, яка сплачує внески вже близько двох років. Марія Кулик (с-ще Сомонівка), яка лише один рік є членом лікарняної каси, вже вдруге лікується за кошти ЛК. Житель Богданівки Микола Горенко сплачує внески більше п’яти років і зазначає, що завдяки лікарняній касі відчуває себе захищеним.