Перший комплексний Центр розвитку дітей раннього віку відкрили у Полтаві

У Полтаві відкрили перший в Україні Центр розвитку дітей раннього віку. Унікальність його полягає в тому, що тут комплексно надаватимуть різнопланову допомогу передчасно народженим. Сьогодні його офіційно відкрив голова ОДА Олександр Удовіченко.

В Україні є окремі реабілітаційні центри або кабінети спостереження, у Полтаві ж це все відтепер зібрали в одному місці. Центр розвитку дітей раннього віку відкрили як структурний підрозділ відділення інтенсивного виходжування та реабілітації новонароджених Полтавської обласної клінічної лікарні.

Центр обладнали унікальною апаратурою. Тут різні спеціалісти від психолога до педіатра спостерігатимуть за дітьми та розроблятимуть й здійснюватимуть програми реабілітації впродовж перших 3 років життя, аби діти могли повноцінно розвиватися.

На Полтавщині щорічно близько 500 дітей потребують допомоги у такому центрі, з них 40 з масою при народженні менше 1 кг.

На закінчення реконструкції центру з прибудовою рентген-кабінету з обласного бюджету витратили 2 млн. грн.

«Медицина була пріоритетним напрямком вже не один рік. Кошти в області намагаються максимально направляти на медичну галузь. Це один із прикладів того, що ми рухаємося далі в напрямку материнства та дитинства, захисту інтересів матері, перебудова на сучасний рівень тих установ, які сьогодні є. Це все елементи того, що ми потім хочемо зробити як обласний перинатальний центр. І вийти на те, щоб новонародженим з паталогіями оперативно надавати допомогу і вони отримали шанс на виживання», – підкреслив Олександр Удовіченко.