“Необхідно змінити підходи до надання медичної допомоги: в основі має бути профілактика”. Раїса Богатирьова

Про це Віце-прем’єр-міністр України – Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова сказала, відкриваючи Координаційну нараду з питань удосконалення надання медичної допомоги хворим на серцево-судинні хвороби в України.

Раїса Богатирьова привітала учасників наради, серед яких були присутні провідні фахівці, академіки АМН України, головні фахівці МОЗ та АМН України, керівники профільних медичних закладів з усієї країни. Раїса Богатирьова підкреслила, що даний захід дуже важливий, адже серцево-судинні захворювання сьогодні посідають перші місця серед причин захворюваності та смертності в Україні.

”Ви знаєте краще ніж я показники захворюваності і смертності від серцево-судинних захворювань і знаєте, що вони не відповідають європейським. Дві третини цих смертей можна було попередити, – зазначила Віце-прем’єр-міністр України – Міністр охорони здоров’я України. – Це вирок нам, як професіоналам, як організаторам охорони здоров’я”.

Раїса Богатирьова зазначила, що для вирішення проблеми з серцево-судинними захворюваннями необхідно застосовувати передовий вітчизняний науковий досвід, усю базу, яка напрацьована в світі і яка дає результат. Але, в першу чергу, необхідно змінювати стратегію і підходи до надання медичної допомоги. “Модернізація галузі – це не лише впровадження новітніх технологій, покращення матеріально-технічної бази, підвищення рівня медиків – це, перш за все, новий підхід до надання медичної допомоги. Модернізація починається з першого візиту пацієнта до лікаря, своєчасної діагностики, попередження ускладнень, – підкреслила Віце-прем’єр-міністр України – Міністр охорони здоров’я України. – В основі всього має бути профілактика. І саме на профілактику робиться акцент у новій Національній програмі “Здоров’я 2020: український вимір”.

Раїса Богатирьова побажала учасникам наради плідної роботи і зазначила “Я б хотіла, щоб ви об’єднали свої зусилля саме навколо сучасних профілактичних методик та заходів. Українські кардіологи мають потенціал, що дасть змогу змінити підходи до надання допомоги і покращити стан здоров’я нашого населення”.